Ehliyet İçin Gerekli Evraklar

Ehliyet İçin Gerekli Evraklar

Ehliyet İçin Gerekli Belgeler

Günümüzde ehliyet alabilmek artık oldukça kolaydır. Ehliyet, bir kimseye belirli bir konuda yeterli olduğunu gösteren belgedir. Ülkemizde herhangi bir ulaşım aracı sürebilmeniz o araca uygun ehliyete sahip olmalısınız. Birçok farklı sınıf araç tipi olsa da genel olarak hepsi için ehliyet alınırken aynı evraklar istenir. Biz Ataşehir Sürücü Kursu olarak siz değerli ehliyet adaylarının en kolay yoldan ehliyet alabilmesi için çaba sarf etmekteyiz. Öyle ise ehliyet için gerekli belgeler nelerdir?


Ehliyet Alırken Bilinmesi Gerekenler

Karayolları Trafik Yönetmeliği'ne göre birey ehliyet alabilmek istiyorsa en az ilkokul mezunu olmalıdır. Ataşehir sürücü kursu personelleri size bu konuda hakkında yardımcı olacaktır. Ehliyet alacak bireyin hem sürücü kursuna hem de ehliyet belge başvurusu esnasında sağlık raporu sunması gerekmektedir. Bu raporu aile hekiminizden, devlet hastanelerinden veya özel hastanelerden temin edebilirsiniz. Ehliyet alacak kişinin sicil belgesi de başvurusu esnasında istenen belgeler arasında yer almaktadır. Ehliyet almak isteyen bireyin hangi araç sınıfı için hangi sınava gireceğini bilmesi gerekmektedir. Çünkü ülkemizde 17 ehliyet sınıfı mevcuttur.


Ehliyet Alırken Gereken Evraklar

Ataşehir Sürücü Kursu olarak siz değerli adaylardan;

Kayıt İçin Gerekli Evraklar:

  1. Diploma,
  2. Nüfus Cüzdanı,
  3. 4 adet Biyometrik fotoğraf,
  4. kan grubu kartı.

Ehliyet İçin Gerekli Belgeler:

  1. Nüfus cüzdanı veya pasaport(Üzerinde vatandaşlık numarası olan),
  2. diploma,
  3. sağlık raporu,
  4. adli sicil kaydı.

Ehliyet ile alakalı daha fazla bilgi için ister Ataşehir'de bulunan şubemize isterseniz www.atasehirsurucu.com.tr adresinde bulunan formu doldurarak bizden bilgi alabilirsiniz.